Друзья мои, всех нас поздравляю с праздником !
Слава, глас 6:
Веселися и радуйся о Господе, обитель Саровская: в тебе бо возсия светильник новый Российския земли. Красуйся и ликуй Церковь Божия, и иноков множества сорадуйтеся. Празднолюбцев собори взыграйте, и венец от духовных цветов сплетше, с Давидом воспойте: честна пред Господем смерть преподобных Его. Сия бо преподобному Серафиму начало славы полагает, еяже общники и нас сотвори твоими молитвами, блаженне.
стихира, глас 6:
Днесь, вернии, духовно торжествующе в нарочитем празднице преподобнаго отца, и благочестно радующеся, тому тепле возопиим: радуйся, Серафиме блаженне: радуйся, небесный человече и земный ангеле: радуйся, многих на путь спасения наставивый: радуйся, верным похвало и Российстей земли утверждение: молися о душах наших.
Слава, глас 6:
Приидите иноков собори и постников сословие, приидите христоименитых людей множества, песньми истиннаго постника почтим, вопиюще: радуйся, по стопам Владыки Христа узким путем управляемый, и притекающим к тебе в бедах и скорбех скорый помощниче, и спасения ходатаю предивный: радуйся, даром пророчества украшенный, прорицаяй яко настоящая грядущая: молися, преподобне Серафиме, о чтущих верою и любовию святую память твою.